Za mało wolnego!

Nie zawsze rozumiem ateistów. Dostają kilka dni wolnego w roku z okazji katolickich świąt, to by odpuścili w jakiejś kwestii, np. tych nieszczęsnych krzyży w urzędach. (Skoro ktoś chce, żeby symbol jego wiary wisiał w świątyni biurokracji, a niejednokrotnie korupcji, to chyba wie, czego chce). Ja tam się z tego cieszę.

A jednak. To za mało! Stanowczo za mało. Skoro już jedziemy na tym wózku razem, to chciałbym nieśmiało zaproponować, żeby powalczyć o wolny Wielki Piątek. Jakże to pracować w taki dzień? Refleksja powinna nie pozwolić w ogóle skupić się na niczym innym (nie dotyczy strażaków i zawiadowców). Niemcy mają ten dzień wolny! Nie możemy być gorsi.

Również chętnie widziałbym wolną Wigilię, bo i tak siedzi się w pracy do 13:00, z czego od 11:00 wszyscy składają sobie w sali konferencyjnej życzenia. Dawniej mnie to stresowało, potem odkryłem, że wystarczy powiedzieć „Wszystkiego najlepszego” (to zawiera najważniejsze rzeczy), ale i tak lepiej się wyspać.

Na razie nie będę podsuwał dalszych propozycji, bo się jeszcze ktoś zorientuje, co planujemy.

2 komentarze do “Za mało wolnego!

  1. Luke S

    Prawda prawda!
    Jeśli już, to powinien być wolny Wielki Piątek zamiast PN po Wielkanocy – w sumie to co najważniejsze to się dzieje w PT/SB (plus CZW wieczorem i ND rano) – a PN to już tylko taka powtórka z rozrywki, dożeranie tego co zostało

  2. Gall Anemik

    Weźmy przykład z litwinów! Dzień po nocy świętojańskiej mają wolne.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s