Klątwa Dody

Niech przemówią fakty:

25 stycznia 2010 na rozdaniu Telekamer pojawiła się Doda. To jeszcze nie jest dziwne, Doda m.in. od tego jest, żeby się pojawiać w takich miejscach. Na nogach miała buty zaprojektowane przez Alexandra McQueena. Późniejsze śledztwo różnych ludzi związanych z kręgami Pudelka wykazało, że to były jakieś testowe próbki, ale podejrzewam, że tak naprawdę ludziom było żal, że Doda ma, a oni nie mają. Typowe. To nie jest kluczowe.

11 lutego 2010, niespełna 3 tygodnie później, Alexander McQueen zostaje znaleziony martwy w szafie. (To wprowadza powiew orientu — hikikomori i te klimaty, czyli: co on robił w szafie?!) Przyczyna nie jest podana, ale zręczny obserwator zauważy te dwa wydarzenia i połączy je, zadając proste pytanie: „Czy to przypadek?”.

Teraz przemówię ja:

Oczywiście, że nie jest to przypadek. Wyobraźcie sobie, jak musi się mieć z pyszna teraz prezydent z premierem — obydwu Doda obdarzyła sympatią, co może być tu kluczowe. W końcu rządzący z tak różnymi rodowodami zostali pogodzeni dzięki wiszącym nad nimi fatum. Na ich miejscu unikałbym w najbliższym czasie wchodzenia do szaf. Szczególnie, że wybory za pasem.

Jeżeli uznanie Dody jest gwoździem do trumny, to raczej bezpieczny będzie Piotr Tymochowicz, który miał z nią na pieńku. W istocie, jeżeli spojrzeć pod tym kątem, to jego wrogość do Dody wydaje się zrozumiała i wręcz uzasadniona. On faktycznie walczył o życie swoje i swojej rodziny. Widocznie ten szczwany lis rozgryzł ją wcześniej niż ja.

Również Sara May jest bezpieczna. Zawczasu dała znać Dodzie, że nie życzy sobie żadnej sympatii z jej strony.

A co z Nergalem? — spyta ktoś. Cóż, myślę, że chroni go sam Książę Ciemności.

[Dopisane 14 stycznia 2010.] Poprawiając teksty, natrafiłem na ten. Na śmierć o nim zapomniałem. Tym, co mnie uderzyło, to fakt, że kilka miesięcy później okazało się, że Nergal jest chory na białaczkę. Makabryczne odkrycie, które niepokojąco pasuje do powyższej układanki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s